Badanie wzroku

Pomyślcie, ile godzin dziennie używacie Waszych oczu? A jak często kontrolujecie ich stan? Oczy to ogromnie eksploatowana część ciała - od świtu do nocy, przez kilkanaście godzin dziennie, pracuje na pełnych obrotach. Badanie wzroku wykonywane przez lekarza okulistę pozwala na profesjonalną kontrolę medyczną, diagnozę ewentualnych schorzeń narządu wzroku oraz określenie wady wzroku i mocy szkieł. Badanie u optometrysty – specjalisty od doboru korekcji – pomoże Ci, gdy masz trudności z wyraźnym widzeniem, wymieniasz okulary na nowe lub chcesz skontrolować wartości korekcyjne. Jakie sygnały mówią, że już czas na badanie wzroku?

image_not_found

Pogorszenie ostrości widzenia

Jeśli zauważysz zaburzenia widzenia z bliskiej lub dalszej odległości, dolegliwości bólowe głowy i oczu - udaj się do specjalisty, aby skontrolować wzrok. Pamiętaj, że przy nagłym pogorszeniu wzroku należy niezwłocznie zgłosić do lekarza.

image_not_found

Dziecko u okulisty

W zależności od wieku Twojej pociechy zwróć uwagę na: przechylanie głowy podczas rysowania, nadmierne mruganie, zbliżanie się do TV, gubienie literek podczas czytania, częste pocieranie oczu. Koniecznie kontroluj wzrok dziecka, gdy rodzice mają krótkowzroczność.

image_not_found

Suchość, zmęczenie, podrażnienie oczu

To mogą być objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Zmiany w trybie życia, długi czas spędzany przed monitorami w trakcie pracy i nauki zdalnej zmuszają nasze oczy do wytężonego wysiłku. Dowiedz się jak możesz zadbać o oczy podczas używania urządzeń cyfrowych.

image_not_found

Okulista

Diagnostyka i leczenie chorób oczu

Lekarz okulista diagnozuje schorzenia narządu wzroku, określa leczenie, przepisuje leki, kieruje na zabiegi i operacje. Kontroluje ciśnienie wewnątrzgałkowe, bada dno oka.

Dobór korekcji okularowej

Okulista przeprowadza badanie oczu pod kątem doboru korekcji, przepisuje okulary dla dzieci i dorosłych.

Optometrysta

Badanie funkcji wzroku

Optometrysta to dyplomowany specjalista od doboru korekcji okularowej i soczewek kontaktowych. Nie jest lekarzem, ale gdy zobaczy nieprawidłowości, kieruje do lekarza okulisty. W razie potrzeby rekomenduje i dobiera pomoce wzrokowe np. lupy dla osób słabowidzących. Określa ćwiczenia w ramach terapii i problemów z widzeniem.

Edukacja pacjenta

Optometrysta podpowiada w jaki sposób dbać o sprawność i zachować higienę wzroku.

image_not_found

Chcesz umówić się na wizytę u specjalisty?
Skontaktuj się z nami! Z chęcią doradzimy Ci, którego specjalistę wybrać!

Poznaj opinie naszych klientów

i przekonaj się, że nasze salony optyczne to właściwy wybór.